galaxydmbanner

35 هزار تن وام کاری به مشمولان کمیته امداد


آفتاب نیوز :

سید مرتضی بختیاری روز سه شنبه 7 شهریورماه در مراسم جشن خودکفایی 10 هزار مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی و جشن همیاران اشتغال گفت: سال گذشته شورای عالی اشتغال دولت تصمیم گرفت سالانه 500 هزار شغل ایجاد کند. توسط کمیته امداد با وجود اینکه بانک ها سال گذشته اعلام کردند منابع کافی نیست، اما با همکاری 422 هزار شغل با 24 هزار میلیارد وام قرض الحسنه در کشور ایجاد شد.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به ایجاد 23 هزار و 200 شغل در آذربایجان شرقی گفت: ابتدای سال جاری در شورای عالی استخدامی کشور با حضور رئیس جمهور، دانش آموزان پایه های ششم و هفتم مورد بررسی قرار گرفتند. اجازه داده شد، از طریق تحقیقات محلی توسط کمیته کمک .

وی افزود: مشمولان وام مشمولان دوره های آموزش حرفه ای هستند و حداکثر مبلغ وام 150 میلیون تومان است که باید به صورت اقساط در بازه زمانی پنج تا هفت ساله پرداخت شود.

بختیاری با بیان اینکه رسالت اصلی ما توانمندسازی و تامین درآمد پایدار برای مردم است، گفت: اگر خدمتی به مردم ارائه می شود باید به آن احترام گذاشته شود و ظلم نشود. این رسالت باید در لایه های کار نشان داده شود. سه رکن اصلی در نظر گرفته شده برای این مأموریت، اشتغال، مسکن و فرهنگ اعتقادی و خوداتکایی است که از ارکان اصلی توانمندسازی است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 53 درصد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد را زنان تشکیل می دهند، گفت: اگر کار زنان بیرون از خانه باشد، نقش مادر تحت الشعاع قرار می گیرد و در این راستا راهبرد اشتغال خانوارها کمیته امداد یکی از ماموریت های اصلی خانواده است. امسال طبق برنامه ریزی های انجام شده حدود 100 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد که به خودکفایی رسیده اند از پوشش این نهاد مددکاری خارج می شوند.

وی با اشاره به اینکه نباید از فعالیت دانش اولیه در حوزه اشتغال عمومی غافل شد، از برگزاری دوره خلبانی برای 900 نفر و صدور 200 گواهینامه خلبانی و 55 پهپاد خبر داد.

رئیس کمیته امداد کشور گفت: پرورش کرم یک تجارت خانگی و خانوادگی است و یک سوم پیله های کشور توسط مشتریان کمیته امداد تولید می شود.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما