galaxydmbanner

فیلم 4 دوقلو که سقط جنین کردند!


آفتاب نیوز :

هیچ چیز برای یک زن لذت بخش تر از مادر شدن نیست. تا جنین را در وجودت پرورش دهی و برای در آغوش گرفتنش لحظه شماری کنی.

اما گاهی اوقات غمگین می شود و اتفاقاتی رخ می دهد که این شادی را از او می گیرد. شرایطی پیش می آید که مادر به جای خوشحالی غمگین است.

ترس از وضعیت بد مالی، بچه دار شدن، اجاره نشینی و… ده ها دلیل دیگر. این نگرانی ها او را مجبور می کند که به فکر سقط جنین بیفتد.

مثلا جنینی که هم اکنون در یکی از بیمارستان های اصفهان به سر می برد و یکی از چهار قلوها است. خبر خوب اینکه مادری چند روز پیش در اصفهان صاحب چهار قلو شد. مادری جوان هفتاد ساله که اکنون 5 فرزند دارد.

«میدخان احمدی» دلیل امتناع از سقط جنین را حمایت های گروه جهاد حسنا می داند که از ماه های اول تا لحظه تولد او را همراهی و تشویق می کردند.

لبخند از لبانش پاک نمی شود. 4 فرزند به خانواده 3 نفره او اضافه شد. مهدیار قبل از این 3.5 سال داشت. او دوست داشت فرزند دیگری شریک زندگی او شود. اما به جای یک خواهر، 4 خواهر آمدند.

او به فرشته های کوچک نگاه می کند. حالش خوب است و خدا را شکر که سالم به دنیا آمده است. او در دل از عزیزانی که در ماه های بارداری در کنارش بودند سپاسگزار است.

با لهجه ای شیرین و شیوا باز می شود و به چند ماه پیش برمی گردد. وقتی برای سونوگرافی به بیمارستان رفت: «وقتی سونوگرافی گرفتم. دکتر گفت بچه است، دو نفر نیست، صبر کنید، بیشتر هستند. 3، نه خانم. آنها 4 قلو دارند. گوش دادن به “فرزندان شما چهارقلو هستند”. حس خوبی نداشت

شوهرش کارگر روزمزد بود و درآمدشان کفاف 4 فرزند را نمی داد. به خصوص که او یک فرزند دیگر داشت.

تشویق به سقط جنین

با گذشت زمان، اضطراب روحی او بیشتر شد. او تنها راه نجات را سقط جنین می دانست، هرچند در دل با آن موافق نبود.

به متخصص زنان مراجعه کرد. ادامه داستان را از زبان خودش می خوانیم: «دکتر به من گفت می توانم دو بچه را سقط کنم و دو بچه دیگر را نگه دارم.

پیش دکتر دیگری رفتم، او هم گفت ممکن است فرزندان شما نارس یا عقب مانده ذهنی به دنیا بیایند. سقط جنین بهتر است.»

هر کدام از دکترها چیزی می گفتند و بچه بیشتر گیج می شد. تشویق 2 پزشک متخصص به سقط جنین او را به این کار نامطلوب واداشت. بنابراین تصمیم او برای تخریب بچه ها جدی شد.

او به بیمارستان رفت تا دوباره با دکتر صحبت کند. او در اتاق انتظار نشسته بود و به طور اتفاقی با خانمی که کنارش بود شروع به صحبت کرد. این زن به او توصیه کرد حتما با گروه جهادی «حسنه» تماس بگیرد.

ماید توضیح می دهد: «آن خانم از گروه حسنا خیلی تعریف کرد و گفت که مشاوران آنجا به من کمک می کنند تا فرزندانم در شرایط خوبی به دنیا بیایند، من به حرف او گوش دادم و با او تماس گرفتم و به خانم جعفرآبادی معرفی شدم.

یکی که تو این 9 ماه مثل خواهر کنارم بود. او کاری به آن نداشت. او مرتب برای من بسته های غذایی می فرستاد. هر وقت ناراحت می شدم بهش زنگ می زدم. مرا آرام کرد.»

الناز، آینار، محمد و علیماه ها گذشت و مائده به هفته های پایانی بارداری خود نزدیک می شد.

وضعیت جسمانی او چندان خوب نبود. او را به دلیل پایین بودن پلاکت خون به بیمارستان فرستادند.

او توضیح می دهد: «احساس بدی داشتم. دکتر سامیه خان جانی پزشک متخصص من بود. او همیشه مراقب من بود تا برای من و فرزندانم اتفاقی نیفتد. این برای من دردسرهای زیادی ایجاد کرد. اما بالاخره پنج شنبه تمام کردم. 2 دختر، 2 پسر. الناز، آینور، محمد و علی پسرهای ماشین هستند.

هر روز از سمیر به بیمارستان می آیم تا به بچه ها شیر بدهم.

امروز تنها دغدغه مایده شغل شوهرش است که درآمد چندانی ندارد و برای نگهداری از فرزندانش به پرستار نیاز دارد.

البته نداشتن ماشین هم مشکلی است که میده امیدوار است به زودی حل شود. وی می گوید: خانم جعفرآبادی اقدامات لازم را انجام داده است تا یک پرستار برای همکاری بهداشتی به من کمک کند.

گروه جهادی حسنا طرفدار نوزادان

گروه حسنا مجموعه ای از افراد است که توسط افراد تحصیل کرده و جهادگر رهبری می شود.

این مرکز با هدف خدمت رسانی به مردم در بحران کرونا تاسیس شده است. اما با افزایش سقط جنین به دلیل مشکلات مالی، رویکرد خود را در این راستا تغییر داده است.

کانون جهادی حسنا گام بلندی در راستای حمایت از زایمان برداشته و از شهریور ماه سال 1398 به طور رسمی کار خود را آغاز کرده است.

این مجموعه تاکنون 400 کودک را از مرگ حتمی نجات داده است. «نرگس جعفرآبادی» یکی از اعضای این گروه است و فعالیت های کانون حسنا را این گونه تشریح می کند: «در این گروه 40 کارشناس از حوزه های مختلف علمی به صورت جهادی فعالیت می کنند.

ماموریت آنها کمک به یک مادر باردار است که می خواهد سقط جنین کند. آنها به مادر توصیه می کنند که او را از این کار منع کند و بعد مشکل را حل کند».

مراکز زیرزمینی سقط جنین

به گفته جعفرآبادی، گاهی پدران تمایلی به نگه داشتن فرزند ندارند، در این صورت متقاعد کردن خانواده برای ترک سقط دشوارتر می شود.

وی ادامه می دهد: با مادری آشنا شدیم که برای پنجمین بار باردار بود و 4 دختر داشت. مادر این زن تلاش زیادی کرد تا جنین را سقط کند. مرد مردد شد و گفت اگر بچه به دنیا بیاید حضانت را به خانواده دیگری می سپارم.

با او آشتی کردیم تا دچار مشکل نشود. وقتی پنجمین دخترش به دنیا آمد، گفت همه دنیا یک طرف، فاطمه یک طرف.

به گفته جعفرآبادی، سقط جنین در کلینیک های زیرزمینی و غیرقانونی انجام می شود. این گاهی اوقات شامل مرگ مادر یا ناباروری او می شود. این مشاور ادامه می دهد: کمک به بچه دار شدن مهمترین هدف مجموعه ماست و برای رسیدن به آن از جان خود می گذاریم.

ما آسیب شناسی می کنیمگروه جهادی حسنا برای ارتقای کار با تمامی مراکز بهداشتی و درمانی ایران در ارتباط است. وی همچنین مشاوره های لازم را با چند پزشک، مرکز اشعه ایکس و سونوگرافی انجام داد و از آنها خواست مادرانی را که تصمیم به سقط جنین در آنجا دارند، معرفی کنند.

جعفرآبادی می گوید: افرادی که به عنوان مشاور یا مشاور فعالیت می کنند در وهله اول با مادر ارتباط و ارتباط دارند.

کار آنها بر اساس اعتماد است. پس از یافتن دلیل، سعی می کنند مادر را متقاعد کنند که در کنارش خواهند بود و برای حل مشکل او قدم برمی دارند.

مشاوران حسنا بدون توجه به جان مادر تشخیص می دهند.

البته گروه جهادی حسنا فقط مشاوره نیست.

تهیه غذای مقوی برای مادران باردار، اهدای پوشاک، لوازم التحریر و سایر لوازم منزل برای خانواده های آنان از جمله فعالیت هایی است که این جامعه انجام می دهد.

جعفرآبادی ادامه می دهد: گاهی اوقات پدر خانواده معتاد به مواد مخدر است، او را به کمپ ترک اعتیاد می فرستیم، یا حالش بد است، از مشاوره کمک می گیریم، اگر شغل خوبی ندارد، او را معرفی می کنیم. به مکان هایی با شرایط خوب

برای مستاجرین اجاره بها را پیش پرداخت می کنیم که البته خیریه آن را تامین می کند. یا هزینه درمان مادر را می دهیم».

مادر عروس هااکثر مادرانی که قصد سقط جنین را دارند مشکل مالی ندارند، برخی از آنها دختران جوانی هستند که در زمان ازدواج باردار شده اند. از تصور ذهنی مردم عادی، تولد فرزندانشان قابل قبول نیست.

جعفرآبادی می گوید: مادران عروس به کمک معنوی بیشتری نیاز دارند. به آنها توصیه می کنیم که اگر سقط جنین کنند دیگر بچه دار نخواهند شد. برای آنها جهیزیه تهیه می کنیم. کنجد می گیریم.»

منبع: فراد

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما