galaxydmbanner

تصمیم اپل برای گسترش تولید خود در هند

تیتر 20- این بررسی ها عموماً بر کیفیت گوشی های آیفون 15 که اخیراً عرضه شده اند و ساخت هند هستند، متمرکز شده است.

واکنش های تلخ و کمپین های ضد اطلاعاتی

در هفته گذشته، هند در مرکز کمپین های اطلاعاتی، اظهارات توهین آمیز و شوخی های نژادپرستانه در اینترنت چین قرار داشته است. این رفتار به افزایش نقش این کشور در شبکه تولید اپل مربوط می شود. حتی برخی از شهروندان چینی خواستار تحریم آیفون 15 ساخت هند شده اند.

کاربران شبکه های اجتماعی در چین از تصمیم اپل برای انتقال تولید به هند نگران هستند. آنها شایعات مربوط به مشکلات کیفیت را با مدل های آیفون امسال آغاز کردند. بر اساس یک ادعای گسترده اما نادرست، اروپا آیفون های ساخت هند را نپذیرفته است.

نقش هند در زنجیره تامین جهانی اپل

برای اولین بار مدل های آیفون 15 و 15 پلاس ساخت هند در 22 سپتامبر به همراه گوشی های ساخت چین در بازارهای جهانی عرضه شدند. این نقطه عطف برای هند، نشان دهنده گسترش سریع عملیات تولید اپل در دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند جهان است و هند را به دومین تولیدکننده بزرگ آیفون در جهان تبدیل می کند.

با این حال، عرضه آیفون‌های ساخت هند در چین واکنش‌های منفی را برانگیخته است. پست ها و واکنش های رسانه های اجتماعی در رسانه های دولتی چین نیز دیده شده است. پستی در Weibo ادعا می کند که پس از رد شدن آیفون 15 در اروپا به دلیل مشکلات کیفی، این گوشی ها به چین ارسال شده است.

نگرانی های کیفیت و کلیشه های نژادی

برخی از کاربران پلتفرم چینی Weibo عکس هایی را منتشر کردند که ذرات گرد و غبار روی لنز دوربین و مادربرد گوشی را نشان می دهد که نشان از کیفیت پایین گوشی های آیفون 15 ساخت هند دارد. این جنجال منجر به انتشار توهین‌های نژادی و نظرات کلیشه‌ای درباره هندی‌ها در رسانه‌های اجتماعی شده است.

با این حال، بسیاری از کاربران هندی که آخرین مدل‌های آیفون را خریداری کرده‌اند، هیچ مشکلی را گزارش نکرده‌اند و ادعا کرده‌اند که گوشی‌های جدید بدون نقص کار می‌کنند.

کارشناسانی مانند مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل در هنگ کنگ، هرگونه مشکل کیفی را به تغییرات طراحی با هدف دستیابی به وزن سبک تر، از جمله کاهش ناحیه اتلاف گرما و استفاده از قاب تیتانیوم، نسبت می دهند.

انتقال تولید اپل به هند

تا دو سال پیش، چین حدود 95 درصد از کل آیفون های تولید شده را به خود اختصاص داده است، در حالی که این رقم در هند ناچیز سه درصد است.

بر اساس تحقیقات Counterpoint، سهم هند اکنون به تقریبا 14 درصد افزایش یافته است در حالی که سهم چین به حدود 86 درصد کاهش یافته است.

طبق گزارش فدرال رزرو آمریکا، اپل می تواند تا سال مالی 2025 حدود 18 درصد از تولید جهانی آیفون را به هند منتقل کند.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل از سال 2017 با تکیه بر سه سازنده قراردادی فاکسکان، ویسترون و پگاترون به سرعت در حال توسعه تولید آیفون در هند بوده است.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما