galaxydmbanner

با اجرای طرح های توسعه از تک محصولی بودن دست می کشیم

عنوان 20- جلسه کمیته مدیریت شرکت “فولاد هرمزگان” با موضوع بررسی فعالیت 6 ماهه شرکت، چالش ها و راهبردهای این شرکت با حضور عظام معروف خانی مدیر عامل شرکت برگزار شد. معاونان و مدیران

معروف خانی در این جلسه با اشاره به اهمیت ایمنی در محیط کار و لزوم توجه بیشتر به مقوله ایمنی اظهار داشت: خوشبختانه شاخص های شرکت «فولاد هرمزگان» در حوزه ایمنی قابل قبول بوده و هیچ کدام از واحدها به سطح خطر رسیدند. سلامت تک تک کارکنان برای ما بسیار مهم است و اقدامات لازم برای افزایش ایمنی و کاهش آلودگی محیط زیست در دستور کار قرار دارد.

وی حرکت به سمت استفاده از ابتکارات دانش بنیان را برای کاهش مصرف انرژی ضروری دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر محدودیت های انرژی اعمال شده بر صنعت فولاد از نیمه خرداد تا پایان شهریور ماه، افزایش قیمت انرژی برق و گاز نیز افزایش یافت. چالش دیگری است بنابراین باید برنامه ریزی های لازم برای کاهش مصرف انرژی صورت گیرد. در عین حال بسیاری از شرکت های دانش بنیان مدعی هستند که با ابتکارات و روش های جدید راه هایی برای کاهش مصرف انرژی در صنعت فولاد در حوزه های مختلف یافته اند.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان تصریح کرد: امروز باید به شرکت های آگاه برای کاهش مصرف انرژی اعتماد کنیم و از آنها برای ارائه راهکارهای لازم دعوت کنیم. هرچه مصرف انرژی برای تولید محصول نهایی را کاهش دهیم، در هزینه ها صرفه جویی می شود و در نتیجه باعث کاهش هزینه ها و افزایش سوددهی می شود.

معروف خانی در ادامه این نشست سرعت اجرای طرح های توسعه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: آرزوی دیرینه مردم منطقه هرمزگان و کارکنان شرکت فولاد هرمزگان تکمیل زنجیره تولید فولاد و آن است. اتفاق خواهد افتاد. اخیراً با اجرای طرح های توسعه ای کارخانه «استلا خورمزگون». ضمن اینکه در کنار اجرای این طرح ها دیگر دغدغه تامین مواد اولیه را نخواهیم داشت و به خودکفایی خواهیم رسید. علاوه بر این، فولاد هرمزگان نیز از تک محصولی فراتر رفته و قدرت رقابتی خود را نسبت به سایر رقبا افزایش می دهد. این در حالی است که با اجرای طرح های توسعه پایین دستی، از طریق تولید محصولات با ارزش افزوده، فولاد هرمزگان درآمد و درآمد قابل توجهی خواهد داشت./روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما